Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Búrky Slovensko
30.03.15 20:58 pro mikimajky

» Zima 2014/2015
11.03.15 17:27 pro Meteo Aktuality

» Proč nyní nejsou a nebudou studené zimy?
11.03.15 17:22 pro Meteo Aktuality

» Slovenská republika 2015
04.03.15 19:05 pro mikimajky

» Březen 2015
04.03.15 12:16 pro mikimajky

Top posters
Meteo Aktuality (8)
 
mikimajky (5)
 

Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Diskuzní panel Meteo Aktuality on your social bookmarking website

Affiliates

free forum

Forumotion on Facebook Forumotion on Twitter Forumotion on YouTube Forumotion on Google+


Funkce fóra

Goto down

Funkce fóra

Příspěvek pro Meteo Aktuality za 27.02.15 20:20

V tomto tématu Vás seznámíme s funkcemi fóra, které jsou tu nainstalovány pro Vaše využívání. S uživatelským profilem je spojeno mnoho funkcí a uživatel, který se chce účastnit fóra, by rozhodně registraci zvolit měl. Protože až 95% běžných funkcí je dostupných právě jen pro členy, kteří dostanou svůj vlastní profil, na kterém se bude zaznamenávat historie jejich aktivity na fóru. Pouhých cca 5% funkcí mohou využívat jen prostí návštěvníci, kteří mohou prakticky jen zobrazit fórum a číst ho. Do některých fór mohou anonymní návštěvníci přispívat, ale takových fór je velmi málo. Ostatní možnosti a funkce jsou speciální a ty dostávají jen za prvé vybraní moderátoři (až v průběhu činnosti fóra) a další část speciálních funkcí má vedení fóra - administrátoři. Je zde kladen důraz na registraci, čímž se dotyčnému vytvoří profil (viz dále) a získá tedy zbývajících 95% výhod v podobě základních funkcí. Prakticky u žádného člen není vyloučeno, že bude jmenován vedením v průběhu času jako moderátor některých fór či celého Diskuzního panelu a získá 50% speciálních funkcí ke 100% základních funkcí fóra. A taktéž není vyloučeno ani to, že bude zvolen po zásluze a osvědčení se do vedení fóra a získá také 100% speciálních funkcí. (viz vše dále)

Členský profil - skýtá mnoho doplňků. Vedle profilu s vyplněnými údaji (povinné) při registraci bude moci dotyčný po ověření profilu (účtu) doplnit dle svého uvážení  i ostatní nabízené položky a to jednak ty, které se vztahují k předmětu fóra jako je například doba pozorování počasí, místo pozorování nebo jím přečtené odborné publikace vztahující se k tématice. Také bude moci vyplnit položky ostatní jako jsou zájmy koníčky, svůj web, Facebook, ICQ a další kontakty či své oblíbené citáty a jednoduše napsat něco krátkého osobě. Nic z toho ovšem nemusí, kromě námi požadovaných položek ve vztahu k počasí: alespoň obecné místo pozorování, doba pozorování počasí a (min. 1 rok) přečtené publikace. Pokud uživatel nemůže vyplnit, pozoruje počasí méně než rok = uvede hodnotu "0" či napíše zatím žádné přečtené publikace. Vše může uživatel v průběhu měnit, ale pozor - může to měnit též vedení a moderátoři, takže uvedení nesmyslných údajů či odkazů vedoucích na nežádoucí obsah bude vymazáno a řešeno napomenutím uživatele. Též se v profilu začne zobrazovat počet bodů, (získává uživatel za aktivitu na fóru = pouze příspěvky, které na fóru zůstávají, tzn. neporušují podmínky) příspěvků a hodnocení uživatele. (tzv. reputace či karma, kterou ovlivňují ostatní členové a vedení na základě přínosnosti a dodržování pravidel od uživatele, porušení pravidel se hodnotí záporně a každý přínosný příspěvek rádi ohodnotíme kladně, nicméně přiměřeně = za každý příspěvek není nutno uživatele hodnotit kladně a naopak za každý trochu porušující pravidla hned záporně) Člen může vedení i ostatním členům zasílat soukromé zprávy, které nikdo jiný nevidí, jen členové mezi kterými tento rozhovor probíhá.

Profil zahrnuje další doplňky a výhody, o čemž se každý z Vás přesvědčí až si možnosti profilu projde po úspěšné registraci. (pokud se tak už před přečtením tohoto návodu nestalo)

Volba moderátora a administrátora - dle potřeby vedení zvolí moderátory a administrátory fóra. Vše záleží na počtu členů fóra a také zejména na jejich aktivita.

Moderátor bude zvolen jednak na základě uvážení vedení fóra (při potřebě moderovat některá fóra či celý panel) a to po splnění podmínky získání alespoň 300 bodů dle aktivity na fóru - viz hodnost členů. (to je mimochodem další doplněk, který vychází z bodového hodnocení) Člen by měl mít alespoň základní zkušenost s moderováním fóra, do čehož bude případně administrátorem zasvěcen.

Další administrátor bude do vedení fóra zvolen dle uvážení vedení (v případě potřeby) a to po splnění podmínky získání alespoň 600 bodů dle aktivity na fóru - viz opět hodnosti členů. Nelze zvolit jako moderátora či administrátora nového člena.  

Též platí, že každý člen může libovolně diskutovat a zakládat nová témata v jednotlivých fórech, fórum je například "Aktuální počasí", "Bouřková činnost" nebo "Klimatické statistiky", a to na základě podmínek fóra, které lze rozdělit na základní a speciální, viz podmínky. (téma v tomto fóru) Na fóru je pro členy též možnost zobrazení kalendáře, přikládání příloh k příspěvkům a též hlasovacích anket k tématům s volbou délky hlasování a dalších možností. Jsou tu i doplňky, jako jsou smajlíci, (budou v průběhu přidány a případně vylepšeny, stejně jako některé další funkce) s čímž se každý časem seznámí. Není nutné vypisovat vše, co uživatel nakonec uvidí sám.

Chatovací místnost - je speciálně oddělena od fóra. Je součástí našeho fóra, ale neslouží k tak odborné diskuzi s dodržováním pravidel a zejména třídění témat pod fóra a příspěvků do témat. Zde je diskuze volnější - o libovolných tématech a nemusí být vždy přesně k odborům činnosti. Avšak by neměla odbočovat daleko za hranice oborů činnosti a jím příbuzných oborů. Diskutují přítomní v místnosti, témata jsou volena na základě vývoje dané diskuze který si určují přítomní diskutující. Na to též dohlíží vedení, byť ne tak přísně.

Při jakémkoli dotazu kontaktujte vedení - administrátora pomocí soukromé zprávy či napište dotaz k tématu ve fóru "O diskuzi". TIP: Jako příklad vytvořeného profilu si můžete zobrazit profil vedení "Meteo Aktuality"!  Question
avatar
Meteo Aktuality
Admin

Registrace : 26. 02. 15
Příspěvků : 8

http://www.meteoaktuality.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru